Umiejętności miękkie i Agile to dla nas dwie strony tej samej monety.
Artykuł poświęcony tematyce rozwoju kompetencji w modelu Dreyfus.Tekst opublikowany w Software Developer's Journal 02/2010
Większość swoich sukcesów w pracy i nauce uważasz za przypadek? Swoją pozycję najwyraźniej osiągnąłeś jedynie dzięki łutowi szczęścia? Twoi współpracownicy ewidentnie mają lepsze kwalifikacje niż ty? Boisz się, że kiedyś ktoś odkryje, że w rzeczywistości jesteś niekompetentny? Syndrom Oszusta: czy dotyczy także Ciebie? Czym właściwie jest ten syndrom? Czym się objawia oraz jak sobie z nim radzić?
Zostałeś liderem lub w najbliższej przyszłości nim zostaniesz? A może masz taki cel by kiedyś się nim stać? Wczoraj byłeś kolegą, dziś jesteś szefem? Wchodzisz do zupełnie nowego zespołu jako lider? Masz za zadanie zarządzać, a Ty nie wiesz co to właściwie znaczy? Jak poradzić sobie z grupą indywidualistów? Jak zrobić z grupy ludzi zgrany zespół? Jak zbudować autorytet? Jak sprawić, żeby byli zmotywowani i zaangażowani? Chcesz się dowiedzieć co Ty możesz zrobić, na co masz wpływ? Od czego zacząć? Dam Ci krótką instrukcję obsługi, starter z którym zaczniesz swoją przygodę z przywództwem. Pokażę Ci jakie do przywództwa mają podejście najlepsi oraz powiem jaki będzie Twój pierwszy krok.
Highly engaged and effective engineering teams are a key factor when building successful digital products. What does science - and real-life experience - tell us about the best ways to achieve such state? How can engineering and product leaders support their teams, help build a strong foundation and leverage their full potential in modern product development? With the increasingly complex reality around us, it is time for our teams to level up and transform from 'mercenaries' to 'missionaries'.
Zostałeś liderem lub w najbliższej przyszłości nim zostaniesz? A może masz taki cel by kiedyś się nim stać? Wczoraj byłeś kolegą, dziś jesteś szefem? Wchodzisz do zupełnie nowego zespołu jako lider? Masz za zadanie zarządzać, a Ty nie wiesz co to właściwie znaczy? Jak poradzić sobie z grupą indywidualistów? Jak zrobić z grupy ludzi zgrany zespół? Jak zbudować autorytet? Jak sprawić, żeby byli zmotywowani i zaangażowani? Chcesz się dowiedzieć co Ty możesz zrobić, na co masz wpływ? Od czego zacząć? Dam Ci krótką instrukcję obsługi, starter z którym zaczniesz swoją przygodę z przywództwem. Pokażę Ci jakie do przywództwa mają podejście najlepsi oraz powiem jaki będzie Twój pierwszy krok.Twój zespół nie dowozi? Nie możesz powiedzieć, że działa efektywnie? Ludzie nie mówią otwarcie o problemach? Ukrywają błędy? Boją się eksperymentować? Nie udzielają się na spotkaniach? Biernie czekają na polecenia? Nie chcą dzielić się wiedzą? Co jest przyczyną tych bolączek? Co jest kluczem i sekretnym sosem skutecznego zespołu? O co zadbać, by ludzie tworzyli sprawne zespoły? Co możesz konkretnie zrobić Ty, by przyczynić się do lepszego działania swojego zespołu?
Różnice w komunikacji pomiędzy IT a biznesem. Modele komunikacji.
Jak zaplanować i przeprowadzić prezentację. Rady od programisty dla programistów.
Jak to jest, że na openspace czujesz się jak Thor a wchodząc na spotkanie z zarządem jak mały chłopczyk?
Czy zakup drogiego garnituru pomógłby Ci czy może chodzi o coś więcej?
Jako stadne ssaki, ludzie podlegają ogromnej ilości subtelnych procesów społecznych. Nie zdajemy sobie zwykle z nich sprawy, ale wpływają one bardzo mocno na nasze zachowanie, układy w zespole czy pozycje w grupie.
Ten wykład to wprowadzenie do tematyki gier statusowych - sygnałów dominacji i uległości, które wszyscy stosujemy, na które wszyscy reagujemy, ale których niemal nikt świadomie nie dostrzega.
Jakie to sygnały? Jak wpływają na ludzi? Jak się ich uczymy? A przede wszystkim jak je świadomie stosować?