Scrum: Silnik Adaptacji

Kod: Scrum-Scrum
Kategoria: Scrum
Forma: 30% wykłady / 70% warsztaty
Czas trwania: 2 dni
Odbiorcy:
Zapisy: Indywidualne zamówienie i dopasowanie dla grupy.
Logistyka: W siedzibie klienta lub w innym dowolnym miejscu.

Po co powstał Scrum?Lata 90te XX wieku.

Do Easel Corporation dołącza Jeff Sutherland, doświadczony inżynier i manager, który w swojej karierze zajmował się też badaniami nad rozwojem nowotworów oraz służył jako pilot myśliwca podczas wojny w Wietnamie.

Jeff wraz ze swoim zespołem są sfrustrowani ciągłym niezadowoleniem odbiorców tradycyjnie zorganizowanych projektów IT i niskim morale zespołów je realizujących. Postanawiają więc przekopać się przez całą dostępną literaturę na temat organizacji pracy i znaleźć lepszy sposób.

Ich celem jest produkowanie tak dużej ilości dobrego oprogramowania, żeby odbiorcy biznesowi byli nie tylko zadowoleni, ale wręcz nie nadążali z wykorzystywaniem nowych ulepszeń. W konsekwencji także członkowie zespołu mogliby być dumni z jakości swoich produktów i regularnie widzieć je w rękach zadowolonych użytkowników.

Po kilku tygodniach czytania i dzielenia się odkryciami natrafiają na artykuł “The New New Product Development Game” dwóch japońskich profesorów, który po rozwinięciu i adaptacji stał się fundamentem nowej metody, którą nazwali Scrum.


Szkolenie "Scrum: Silnik Adaptacji"

"Scrum: Silnik Adaptacji" to szkolenie z podstaw zarządzania adaptacyjnego (Agile) do zastosowania w różnych kontekstach: od projektów rozwoju oprogramowania po pracę managerów rozwijających organizację.


Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu pomogą odpowiedzieć na pytania:

 • Jak mieć zadowolonych odbiorców? Jak zorientować prace na zaspokajanie konkretnych potrzeb? Jak uniknąć marnowania czasu na dostarczanie rozwiązań o niskiej wartości?
 • Jak uniknąć przykrych niespodzianek? Zawiedzionych oczekiwań odbiorców, zbyt późno wykrytych problemów integracyjnych, niskiej jakości, złej organizacji pracy, itd.?
 • Jak wyzwolić inicjatywę i zaangażowanie członków zespołu? ak systematycznie usuwać przeszkody spowalniające zespół, niszczące motywację lub wręcz powodujących odejście wartościowych członków zespołu?


Wyróżniki szkolenia

 • Trener pracuje na co dzień w roli Scrum Mastera
 • Trener posiada doświadczenie we wdrażaniu Scrum w organizacjach o dużej inercji

Program Szkolenia

Program jest ramą w jakiej możemy się poruszać merytorycznie - program dla konkretnego szkolenia dedykowanego ustalamy z grupą na podstawie analizy przed-szkoleniowej.

 1. Dlaczego krótkie cykle są podstawą skuteczności wszystkich metod Agile i jak je wykorzystać w Twojej sytuacji?
  1. Jak planować większe przedsięwzięcia by maksymalnie wykorzystać rytm Sprint’ów?
 2. Jak zaangażować odbiorców w formułowanie celów i tworzenie backlogu produktu?
  1. Jak uchwycić to na czym im najbardziej zależy w formie skwantyfikowanych miar wartości biznesowej i historyjek użytkownika wzbogaconych o przykłady lub wręcz zautomatyzowane testy akceptacyjne?
 3. Jak zweryfikować skuteczność zespołu, jakość tworzonych produktów i ich przydatność biznesową tworząc w każdym sprincie inkrement produktu, zbierając feedback na jego temat podczas przeglądu produktu (Sprintu) oraz zbierając dane na temat jego wykorzystania przez użytkowników końcowych?
 4. Jak stworzyć środowisko, w którym interdyscyplinarny zespół może wziąć wspólną odpowiedzialność za osiągane cele?
  1. Jak wykorzystać retrospekcje by ułatwić zespołowi samodzielne doskonalenie metod pracy i sprint po sprincie osiągać coraz lepsze wyniki?


Pobierz program w formacie PDF

Trenerzy

Poznaj ekspertów, którzy mogą poprowadzić Twoje szkolenie.

Materiały związane ze szkoleniem

Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.

Zamów szkolenie

Imię i nazwisko:
Firma:
E-mail:
Nr tel:
Temat:
Wiadomość:

Jeżeli preferujesz osobisty kontakt to zawsze możesz zadzwonić.

Iwona Sobótka

Koordynatorka szkoleń


Wyrażam zgodę na przetwarzania danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.

Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zastałem/am poinformowany/na, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorem danych osobowych jest Bottega IT Minds, ul. Jana Sawy 2, 20-632 Lublin.


Klauzula informacyjna