Marcin Sikorski

trener IoT

Ekspert i popularyzator Internetu Rzeczy, który obecnie współpracuje z Platformą Przemysłu Przyszłości.

Były członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy Ministerstwa Cyfryzacji, który współtworzył raport “IoT w Polskiej Gospodarce” określający kierunek rozwoju Polski w najbliższych latach. Współautor i doradca raportów dla CPK (Centralny Port Komunikacyjny).

Od 2013 roku pracuje wraz z najnowszymi technologiami i znanymi markami (IoT konsumenckie, automotive, reaktory atomowe) doradzając w kwestiach wprowadzania dobrych praktyk dotyczących jakości oraz testowania. 

Specjalista kultury chińskiej, który od lat doradza w kwestiach współpracy z Chinami i chińskimi pracownikami. Członek Poland Hong Kong Business Association.

Autor książki “Real IT World - Internet Rzeczy”, wydanej przez wydawnictwo PWN, która analizuje współczesny rynek nowoczesnych technologii w perspektywie Polski, świata i Chin oraz “Oszukani przez Smart” (seria wywiadów z czołowymi przedstawicielami polskiego, smart środowiska). Prelegent, felietonista, współtwórca raportów dotyczących IoT i regularny gość stacji radiowych w Polsce i za granicą oraz licznych publikacji tworzonych we współpracy z branżowymi pismami poświęconymi testowaniu oprogramowania.  Czołowy głos IoT wedle raportu “Who’s Who in IoT? - Influential Voices & Brands 2022” Onalytica w kategorii Researchers

Na czym polega moja praca?

Adaptacja IoT z blockchain i 5G, biznesowa wartość Smart, bezpieczeństwo IoT, predictive maintenance, współpraca biznesowa z Chinami (kultura, negocjacje).

Specjalizacja trenera

  • Smart i Web3.0

    Web 3.0, 5G, IoT, Blockchain w kontekście: Cloud, BigData, Machine Learning
    Zobacz szkolenia...

Szkolenia autorskie trenera

Tytuł Kategoria Il. dni
5G i IoT Szkolenie 5g i Internet of Things
Smart i Web3.0
2 dni
Szczegóły
ChatGPT i Imagen Szkolenie z zakresu ChatGPT i Imagen
BigData, streaming, Machine Learning i AI
2 dni
Szczegóły
IoT Szkolenie Internet of Things
Smart i Web3.0
2 dni
Szczegóły
IoT i Blockchain Szkolenie Internet of Things i blockchain
Smart i Web3.0
1 dzień
Szczegóły
Smart dla pracowników działu Human Resources Szkolenie Smart, IoT, 5G, Blockchain dla HR
Smart i Web3.0
1 dzień
Szczegóły