Tytuł: | Shift-left w Testowaniu Mikroserwisów na platformie Java |
Kod: | ms-test |
Kategoria: | Warsztaty eksperckie Microservices |
Forma: | 30% wykłady/70% warsztaty |
Czas trwania: | 3 dni |
Odbiorcy: | architekci, developerzy, liderzy techniczni |
Zapisy: |
Indywidualne zamówienie i dopasowanie dla grupy. |
Logistyka: |
W siedzibie klienta lub w innym dowolnym miejscu. |
Celem szkolenia jest nauka strategii zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa wytwarzanego produktu przy zmniejszeniu kosztu testów programistycznych, automatycznych i manualnych.
Uczestnikami są programiści mierzący się ze złożonością budowania i testowania architektury mikroserwisów pragnący poszerzyć swoją wiedzę o strategie pomocne w pragmatycznym podejściu do tego zagadnienia. Szkolenie systematyzuje rozbudowane zagadnienie do elastycznej strategii dającej bezpieczeństwo oraz stabilność.
Mnogość ruchomych elementów i skomplikowanie architektury mikroserwisów powoduje że znane dotąd strategie pracy z kodem i testami wymagają dedykowanego podejścia. Takiego które zagwarantuje wysoką jakość produktu i sprawną współpracę zespołów nie powiększając jednocześnie kosztu wytworzenia i utrzymania zarówno dla testów wewnątrz pojedynczego mikroserwisu jak i kontraktów oraz interakcji pomiędzy nimi.
Uczestnicy szkolenia:
Poznaj ekspertów, którzy mogą poprowadzić Twoje szkolenie.
Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.
Artykuł jest pierwszym z serii tekstów mających na celu szczegółowe przedstawienie kompletnego zestawu technik modelowania oraz nakreślenie kompletnej architektury aplikacji wspierającej DDD.
Artykuł poświęcony zaawansowanym technikom modelowania taktycznego (Building Blocks) oraz technikom strategicznym
Artykuł poświęcony szczegółom implementacyjnym DDD.
Artykuł poświęcony technikom implementacji stosu Write w architekturze CqRS
Artykuł poświęcony kompleksowym technikom testowania automatycznego systemu stworzonego zgodnie z DDD
Artykuł poświęcony technikom implementacji stosu Read w architekturze CqRS
Artykuł poświęcony metodyce modelowania DDD Modeling Whirlpool z elementami BDD i Specification by Example
Artykuł poświęcony technikom odwracania kontroli w ujęciu: problem, idea, motywacja, zastosowanie, technika, kiedy nie stosować.
Artykuł przedstawiający metodę doboru zaślepek (Mock/Stub) dla testów jednostkowych na podstawie paradygmatu CQS.
W jaki sposób dokumentować architekturę systemu? Z jednej strony tak, aby zawrzeć wszystkie potrzebne informacje, z drugiej zaś, aby nie przeładować dokumentacji szczegółami, które czynią ją bezużyteczną.
Artykuł przedstawia meta-model, którym możemy posiłkować się w zmaganiach ze złożoną logiką biznesową. Meta-model będzie praktyczną realizacją drugiej zasady SOLID: Open/closed principle, która pozwala tworzyć rozwiązania otwarte na rozbudowę (rozbudowa to nie to samo co zmiana).
Stosując mapery relacyjno-obiektowe, zwykle nie zastanawiamy się nad problemami związanymi z niespójnością danych wynikającą ze stosowania Lazy Loadingu, granicą spójności obiektów podczas zapisu kaskadowego oraz pułapkami naiwnego blokowania optymistycznego.
Artykuł przedstawia koncepcję Wzorców analitycznych – adresujących rozwiązania na poziomie analizy systemowej. Ilustracją na przykładów jest kilka wybranych, w tym najbardziej popularnym z nich: Party – będą one również alternatywą dla typowych naiwnych książkowych modeli struktur organizacyjnych.
Wiele czasu i energii spędzamy na dyskusjach o wyższości jednego paradygmatu programowania nad innym, o wyższości jednego języka programowania nad innym. W niniejszym artykule chcę przekonać czytelników do tego, aby obok siebie, równorzędnie stosować zarówno paradygmat obiektowy, jak i funkcyjny oraz nie zapominać o proceduralnym.
Do czego może przydać mi się propagacja transakcji inna niż REQUIRED? Jak zachowa się wówczas EnityManager i cache pierwszego poziomu? Jak uniknąć zakleszczeń? Dlaczego moje transakcje tylko-do-odczytu nie są tylko do odczytu? Kiedy oddać sterowanie transakcjami klientom zamiast obsługiwać je aspektowo? Jakie anomalie w spójności danych mi zagrażają?
Prezentacja na konferencji Java Developers Day 2012
Czym jest architektura i jak ją dokumentować?
Podczas mojej prezentacji pokażę, że do architektury da się podejść inżyniersko – z kalkulatorem i ekierką. Czas beztroskich artystów i wież z kości słoniowej bezpowrotnie przeminął…
Brutalna prawda o architekturze Microservices.