Tytuł: | Hiperwydajne systemy rozproszone |
Kod: | Arch-hiper |
Kategoria: | Architektura systemów i aplikacji |
Forma: | 25% wykłady / 75% warsztaty |
Czas trwania: | 3 dni |
Zapisy: |
Indywidualne zamówienie i dopasowanie dla grupy. |
Logistyka: |
W siedzibie klienta lub w innym dowolnym miejscu. |
Praktyczne warsztaty z tworzenia wydajnych i skalowalnych systemów rozproszonych z wykorzystaniem bibliotek Akki. Tworzenie skalowalnych systemów rozproszonych nie jest proste, ale istnieją proste abstrakcje i wzorce, które mogą w tym pomóc.
Korzystając z stosu technologicznego Akki możemy tworzyć systemy, które gotowe są na gwałtowny wzrost ruchu i są w stanie efektywnie (koszty, czasy odpowiedzi, przepustowość) obsłużyć 1 000, 10 000 oraz 1 000 000 req/s.
Akka nie jest frameworkiem, jest to zbiór bibliotek, które można dowolnie łączyć i konfigurować oraz używać z innymi rozwiązaniami, takimi jak np. Spring.
Szkolenie koncentruje się na poznawaniu wielu aspektów budowania wydajnych i skalowalnych rozwiązań, poprzez tworzenie przykładowej aplikacji, która ma być: zawsze dostępna, odporna na błędy, elastyczna na zmiany i zorientowana na zdarzenia. Innymi słowy ma podążać za zasadami zebranymi w Reactive Manifesto.
Wzorce takie jak Event Sourcing i CQRS będą naszymi podstawowymi narzędziami, które dogłębnie przeanalizujemy i wykorzystamy za pomocą gotowych i wygodnych komponentów.
Omówimy jak można skalować każdą cześć systemu całkowicie niezależnie i dynamicznie (w zależności od obsługiwanego ruchu). Baza danych (nawet relacyjna), w końcu przestanie być wąskim gardłem. Duży nacisk położony zostanie na obsługę sytuacji awaryjnych i izolowanie ich wpływu na działanie całości systemu.
Szkolenie możliwe jest do przeprowadzenia w Javie lub Scali.
Poznaj ekspertów, którzy mogą poprowadzić Twoje szkolenie.
Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.
Artykuł jest pierwszym z serii tekstów mających na celu szczegółowe przedstawienie kompletnego zestawu technik modelowania oraz nakreślenie kompletnej architektury aplikacji wspierającej DDD.
Artykuł poświęcony zaawansowanym technikom modelowania taktycznego (Building Blocks) oraz technikom strategicznym
Artykuł poświęcony szczegółom implementacyjnym DDD.
Artykuł poświęcony technikom implementacji stosu Write w architekturze CqRS
Artykuł poświęcony kompleksowym technikom testowania automatycznego systemu stworzonego zgodnie z DDD
Artykuł poświęcony technikom implementacji stosu Read w architekturze CqRS
Artykuł poświęcony metodyce modelowania DDD Modeling Whirlpool z elementami BDD i Specification by Example
Artykuł poświęcony technikom odwracania kontroli w ujęciu: problem, idea, motywacja, zastosowanie, technika, kiedy nie stosować.
Artykuł przedstawiający metodę doboru zaślepek (Mock/Stub) dla testów jednostkowych na podstawie paradygmatu CQS.
W jaki sposób dokumentować architekturę systemu? Z jednej strony tak, aby zawrzeć wszystkie potrzebne informacje, z drugiej zaś, aby nie przeładować dokumentacji szczegółami, które czynią ją bezużyteczną.
Artykuł przedstawia meta-model, którym możemy posiłkować się w zmaganiach ze złożoną logiką biznesową. Meta-model będzie praktyczną realizacją drugiej zasady SOLID: Open/closed principle, która pozwala tworzyć rozwiązania otwarte na rozbudowę (rozbudowa to nie to samo co zmiana).
Stosując mapery relacyjno-obiektowe, zwykle nie zastanawiamy się nad problemami związanymi z niespójnością danych wynikającą ze stosowania Lazy Loadingu, granicą spójności obiektów podczas zapisu kaskadowego oraz pułapkami naiwnego blokowania optymistycznego.
Artykuł przedstawia koncepcję Wzorców analitycznych – adresujących rozwiązania na poziomie analizy systemowej. Ilustracją na przykładów jest kilka wybranych, w tym najbardziej popularnym z nich: Party – będą one również alternatywą dla typowych naiwnych książkowych modeli struktur organizacyjnych.
Wiele czasu i energii spędzamy na dyskusjach o wyższości jednego paradygmatu programowania nad innym, o wyższości jednego języka programowania nad innym. W niniejszym artykule chcę przekonać czytelników do tego, aby obok siebie, równorzędnie stosować zarówno paradygmat obiektowy, jak i funkcyjny oraz nie zapominać o proceduralnym.
Do czego może przydać mi się propagacja transakcji inna niż REQUIRED? Jak zachowa się wówczas EnityManager i cache pierwszego poziomu? Jak uniknąć zakleszczeń? Dlaczego moje transakcje tylko-do-odczytu nie są tylko do odczytu? Kiedy oddać sterowanie transakcjami klientom zamiast obsługiwać je aspektowo? Jakie anomalie w spójności danych mi zagrażają?
Prezentacja na konferencji Java Developers Day 2012
Czym jest architektura i jak ją dokumentować?
Podczas mojej prezentacji pokażę, że do architektury da się podejść inżyniersko – z kalkulatorem i ekierką. Czas beztroskich artystów i wież z kości słoniowej bezpowrotnie przeminął…