Tomasz Cholewa

trener

Motto: Twoje aplikacje zasługują na lepsze środowisko, na którym rozwiną skrzydła

Klasyczny linuksowy Ops. 

Z systemami spod znaku pingwina pracuje już kilkanaście lat.

Lubi określać siebie jako “automation freak”, gdyż od zawsze uważał, że ta przydatna forma lenistwa niesie ze sobą olbrzymie korzyści. Orędownik prawdziwego DevOps rozumianego bardziej jako filozofii opartej na współpracy niż tylko marketingowego buzzwordu. 

Entuzjasta i praktyk podejścia “Infrastructure as Code”. Obecnie swoją pasję do automatyzacja realizuje na środowiskach chmurowych (głównie AWS) oraz nieustannie zgłębia tajniki nowych narzędzi usprawniających procesy deploymentu. 

Wierzy, że to nie technologia i narzędzia przesądzają o sukcesie, a odpowiednia organizacja, usystematyzowane podejście oraz przede wszystkim współpraca w klimacie. Zdobywanie nowych umiejętności to jego pasja. Często przypieczętowuje to zdobyciem kolejnego certyfikatu, a swoją wiedzą chętnie się dzieli prowadząc szkolenia. Wielbiciel absurdalnego humoru i seriali pokroju “Family Guy”. 

Niepoprawny perfekcjonista, który ciągle widzi potrzebę usprawniania.

Social Media:

Specjalizacja trenera

  • DevOps

    Wdrożenie, skalowanie, wydajność, chmura. Mentoring dla DevOps.
    Zobacz szkolenia...

Szkolenia autorskie trenera

Tytuł Kategoria Il. dni
Kubernetes i Docker - deployment microserwisów Szkolenie z zakresu deploymnentu microservisów z wykorzystaniem Kubernetes, docker, compose
Architektura systemów i aplikacji
3 dni
Szczegóły