Rafał Remisiewicz

trener

Motto: Zawsze możesz zrobić przynajmniej część tego co byś zrobił gdybyś pisał to od zera

Jestem doświadczonym programistą Java specjalizującym się w modelowaniu i implementacji systemów informatycznych. 

Doświadczenie zdobywałem pracując przy systemach różnej klasy, miałem okazję uczestniczyć w wymianie wiekowego i zarazem bardzo dużego systemu korporacyjnego, a także przy transformacji architektury z monolitycznej na opartą o mikrousługi.

Jedną z ważniejszych rzeczy jakich nauczyłem się podczas swojej zawodowej kariery jest zostawianie kodu czystszego niż się go zastało, niezależnie od jego jakości. 

Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem podczas wytwarzania oprogramowania jest jak najszybsze uzyskiwanie informacji zwrotnej na temat zastosowanych rozwiązań. W codziennej pracy praktykuje Domain Driven Design i Test Driven Development, które idealnie się w tym sprawdzają. W równym stopniu jestem zwolennikiem stosowania podejścia Continuous Deployment, którego odpowiednie zastosowanie wynosi jakość dostarczanych rozwiązań na znacznie wyższy poziom.

Czym jest dla mnie Bottega IT Minds?

Jest dla mnie miejscem, które umożliwia dzielenie się znanymi i sprawdzonymi metodami, pozwalającymi na dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań, spełniających oczekiwania każdej ze stron. Bottega pokazuje, w jaki sposób wybierać optymalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

Na czym polega moja praca?

Dzielenie się wiedzę daje mi ogromną satysfakcje. Informacja zwrotna o sukcesie i odniesionych korzyściach po wykorzystaniu przekazanej wiedzy, napędza z kolei do dalszego doskonalenia się i chęci poszerzania wiedzy innych i swojej. Daje możliwość wkładu do wspólnej wizji tego w jaki sposób osiągać wysoką jakość kodu.

Specjalizacja trenera

 • Wzorce projektowe

  Wzorce obiektowe i funkcyjne. Zasady SOLID i GRASP w praktycznym ujęciu.
  Zobacz szkolenia...

 • Wzorce architektoniczne

  Masz dużo większy wybór niż CqRS i ES. Zaawansowane przykłady realnych problemów.
  Zobacz szkolenia...

 • Testowanie automatyczne

  Nowczesne praktyki testowania automatycznego. BDD, TDD, Spec by Example.
  Zobacz szkolenia...

 • Java i JVM

  Technologie, narzędzia i architektury na platformie Java. Alternatywne narzędzia na JVM.
  Zobacz szkolenia...

 • Microservices

  Kompleksowy zestaw szkoleń. Podejście od strony DevOps, architektury aplikacji i integracji oraz kodu i testowania.
  Zobacz szkolenia...

Szkolenia autorskie trenera

Tytuł Kategoria Il. dni
Implementacja Domain Driven Design - wzorce architektoniczne (część 2) Oferta Szkolenia z zakresu technicznej implementacji systemów projektowanych zgodnie z Domain Driven Design, DDD
Domain Driven Design i Event Storming
2 dni
Szczegóły
Spring i Spring Boot - wprowadzenie i zagadnienia zaawansowane
Java i JVM
3 dni
Szczegóły
Tworzenie i testowanie aplikacji z użyciem Test Driven Development (TDD) w Spock (lub JUnit 5) Szkolenie z zakresu Tworzenie i testowanie aplikacji z użyciem Test Driven Development (TDD) w Spock lub JUnit 5.
Testowanie i QA
3-4 dni
Szczegóły
Zwinna współpraca programistów i testerów z wykorzystaniem BDD i Spec by Example (JBehave/Spock/SpecFlow) Testowanie automatyczne przeznaczone dla programistów i testerów współpracujących razem. wzbogacone o BDD oraz Specification by Example, wzorce zwiększania testowalności i produktywne narzędzia
Testowanie i QA
3 dni
Szczegóły