Paweł Klimczewski

ekspert z zakresu analizy danych

Jestem trenerem i konsultantem specjalizującym się w analizie danych i badaniu rynku mediów orz pisaniu unikalnych programów rozwiązujących nietypowe problemy. W codziennej pracy łączę wiedzę z wielu dziedzin : socjologia, cybernetyka, statystyka, matematyka, fizyka, informatyka.

Rynek i społeczeństwo dają sie opisać modelami matematycznymi analogicznymi do stosowanych w naukach przyrodniczych. Swobodnie czuję się w świecie IT i dlatego potrafię dobrać najlepsze technologie i metody matematyczne do rozwiązania dowolnego problemu.

Stosuję zasadę: Zrobić to jak najprościej. Jeśli czegoś nie da sie opisać w kilku zdaniach, znaczy to, że nie rozumiemy problemu.

Hobbystycznie interesuję się językami aglutynacyjnymi i możliwościami ich przetwarzania w automatycznym rozumieniu treści, jednocześnie poznając kulturę ludów Azji Centralnej. Chętnie odwiedzam kraje i miejsca których, nie ma na mapach.

Na czym polega moja praca?

Współtworzyłem badania, standardy badań tradycyjnych mediów w Polsce. Wraz z rozwojem mediów cyfrowych wskazuję jak badać dane zawierające miliony rekordów i zmiennych. Poszukuje adekwatnych technologii dla moich klientów, odkryciem ostatnich lat jest Julia.

Specjalizacja trenera

Szkolenia autorskie trenera

Tytuł Kategoria Il. dni
Analiza wielowymiarowa
BigData, streaming i Machine Learning
2 dni
Szczegóły