Tytuł: | Radzenie sobie ze stresem i emocjami. Siła rezyliencji. Jak zachować spokój w szalonym świecie nadmiaru bodźców? |
Kod: | Soft-practices-resilience |
Kategoria: | Kompetencje miękkie |
Forma: | |
Czas trwania: | online 3x6h |
Zapisy: |
Indywidualne zamówienie i dopasowanie dla grupy. |
Logistyka: |
W siedzibie klienta lub w innym dowolnym miejscu. |
Praca w branży IT jest pełna fascynujących wyzwań i innowacji, ale czy mówimy wystarczająco głośno o cenach, jakie płacą ci, którzy pracują w tym dynamicznym sektorze?
Wraz z eksplozją innowacji pojawia się także coraz wyraźniejszy sygnał alarmowy - zdrowie psychiczne pracowników IT jest na wyjątkowo wątpliwym poziomie.
Wyniki badania 1706 osób z branży IT opublikowanego przez Just Join IT wskazują, że prawie 1/3 specjalistów IT ocenia swój stan zdrowia psychicznego jako słaby. Kolejna 1/3 jako pogorszony. 75,6% zaznaczyło, że odczuwa brak energii i motywacji do działania, 9,8% zmaga się ze zdiagnozowanymi stanami lękowymi. Samo wypalenie zawodowe jest problemem, który w różnym stopniu oraz z różną częstotliwością dotyka 70% pracowników branży IT.
Inne badanie: Stack Overflow z 2020 roku, obejmujące 65 tysięcy developerów z całego świata ujawniło, że ok. 15% badanych ma zaburzenia lękowe i zaburzenia nastroju.
Natomiast w badaniu Haystack Analytics przeprowadzonym na 258 osobach z IT, aż 83% deklaruje, że cierpi z powodu wypalenia zawodowego.
Dane ze świata dotyczące skali zaburzeń lękowych, depresji i wypalenia zawodowego są podobne i nie napawają optymizmem. Choćby to, że eksperci szacują, że depresja do 2030 roku będzie najczęściej diagnozowaną jednostką chorobową na świecie, a w Polsce aż 65 % aktywnych zawodowo Polaków skarży się na symptomy wypalenia zawodowego.
Podczas szkolenia zapoznasz się z podstawową wiedzą i narzędziami pozwalającymi na skuteczne zarządzanie stresem i emocjami, co pozwoli Ci uchronić się przed kryzysem psychicznym, wypaleniem zawodowym i ich skutkami. Budowanie rezyliencji to odporoność na działanie szkodliwych czynników, zdolność do regeneracji po silnym stresie, większy dobrostan i zapobieganie negatywnym skutkom stresu na przyszłość.
Przed tobą solidna dawka technik i strategii opartych o psychologię poznawczo-behawioralną - najlepiej zbadaną i potwierdzoną naukowo, a także dużo wiedzy opartej o naukowe dowody.
Poznaj ekspertów, którzy mogą poprowadzić Twoje szkolenie.
Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.
Artykuł poświęcony tematyce rozwoju kompetencji w modelu Dreyfus.Tekst opublikowany w Software Developer's Journal 02/2010
Większość swoich sukcesów w pracy i nauce uważasz za przypadek? Swoją pozycję najwyraźniej osiągnąłeś jedynie dzięki łutowi szczęścia? Twoi współpracownicy ewidentnie mają lepsze kwalifikacje niż ty? Boisz się, że kiedyś ktoś odkryje, że w rzeczywistości jesteś niekompetentny? Syndrom Oszusta: czy dotyczy także Ciebie? Czym właściwie jest ten syndrom? Czym się objawia oraz jak sobie z nim radzić?
Różnice w komunikacji pomiędzy IT a biznesem. Modele komunikacji.
Jak zaplanować i przeprowadzić prezentację. Rady od programisty dla programistów.
Jak to jest, że na openspace czujesz się jak Thor a wchodząc na spotkanie z zarządem jak mały chłopczyk?
Czy zakup drogiego garnituru pomógłby Ci czy może chodzi o coś więcej?
Jako stadne ssaki, ludzie podlegają ogromnej ilości subtelnych procesów społecznych. Nie zdajemy sobie zwykle z nich sprawy, ale wpływają one bardzo mocno na nasze zachowanie, układy w zespole czy pozycje w grupie.
Ten wykład to wprowadzenie do tematyki gier statusowych - sygnałów dominacji i uległości, które wszyscy stosujemy, na które wszyscy reagujemy, ale których niemal nikt świadomie nie dostrzega.
Jakie to sygnały? Jak wpływają na ludzi? Jak się ich uczymy? A przede wszystkim jak je świadomie stosować?