Jakub Kałużny

trener

Motto: Nie możesz się bronić, jeśli nie wiesz co ci zagraża.

Od 10 lat jestem konsultantem i trenerem bezpieczeństwa. Uważam, że podstawą bezpiecznego oprogramowania jest zdefiniowanie tego co może pójść nie tak.

Reszta jest prosta!

Podróżowanie jest częścią mojego życia - przez jakiś czas pracowałem w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Madrycie, a także w Australii, gdzie przez 3 lata testowałem bezpieczeństwo tamtejszych banków i linii lotniczych.

W codziennej pracy włamuję się do systemów - tj. testuję bezpieczeństwo i projektuje zabezpieczenia - aplikacji webowych / mobilnych / stand-alone, infrastruktury i procesów.

Social Media:

Na czym polega moja praca?

Jako konsultant - testuję bezpieczeństwo aplikacji i systemów w wielu branżach - bankowej, fintech, lotniczej i prawniczej. Dużo mojej pracy to research - praca nad nowymi narzędziami i metodami ataku. Jako trener uczę: testerów - jak efektywnie znajdować podatności, programistów - jak bezpiecznie pisać kod, menedżerów - jak zarządzać programem bezpieczeństwa.

Efekty mojego researchu prezentuję na znanych konferencjach IT Security - BlackHat, HackInTheBox, OWASP AppSec, ZeroNights, a także polskich konferencjach dla deweloperów i testerów - DevOpsDays i AADays. Dzięki projektom dla wielu klientów w Polsce i za granicą, a także pracy w Australii, miałem kontakt z wieloma technologiami i metodykami wytwarzania oprogramowania, co pozwala mi na zauważanie wzorców i głębsze zrozumienie problemów bezpieczeństwa.

Specjalizacja trenera

Materiały Trenera

Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.

Szkolenia autorskie trenera

Tytuł Kategoria Il. dni
Modelowanie zagrożeń - projektowanie wymagań bezpieczeństwa systemów Szkolenie Modelowanie zagrożeń - projektowanie wymagań bezpieczeństwa systemów
Bezpieczeństwo
1 dzień
Szczegóły