Scrum: Silnik Adaptacji

Tytuł: Scrum: Silnik Adaptacji
Kod: Scrum-Scrum
Kategoria: Scrum
Forma: 30% wykłady / 70% warsztaty
Czas trwania: 2 dni
Zapisy: Indywidualne zamówienie i dopasowanie dla grupy.
Logistyka: W siedzibie klienta lub w innym dowolnym miejscu.

Po co powstał Scrum?Lata 90te XX wieku.

Do Easel Corporation dołącza Jeff Sutherland, doświadczony inżynier i manager, który w swojej karierze zajmował się też badaniami nad rozwojem nowotworów oraz służył jako pilot myśliwca podczas wojny w Wietnamie.

Jeff wraz ze swoim zespołem są sfrustrowani ciągłym niezadowoleniem odbiorców tradycyjnie zorganizowanych projektów IT i niskim morale zespołów je realizujących. Postanawiają więc przekopać się przez całą dostępną literaturę na temat organizacji pracy i znaleźć lepszy sposób.

Ich celem jest produkowanie tak dużej ilości dobrego oprogramowania, żeby odbiorcy biznesowi byli nie tylko zadowoleni, ale wręcz nie nadążali z wykorzystywaniem nowych ulepszeń. W konsekwencji także członkowie zespołu mogliby być dumni z jakości swoich produktów i regularnie widzieć je w rękach zadowolonych użytkowników.

Po kilku tygodniach czytania i dzielenia się odkryciami natrafiają na artykuł “The New New Product Development Game” dwóch japońskich profesorów, który po rozwinięciu i adaptacji stał się fundamentem nowej metody, którą nazwali Scrum.


Szkolenie "Scrum: Silnik Adaptacji"

"Scrum: Silnik Adaptacji" to szkolenie z podstaw zarządzania adaptacyjnego (Agile) do zastosowania w różnych kontekstach: od projektów rozwoju oprogramowania po pracę managerów rozwijających organizację.


Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu pomogą odpowiedzieć na pytania:

 • Jak mieć zadowolonych odbiorców? Jak zorientować prace na zaspokajanie konkretnych potrzeb? Jak uniknąć marnowania czasu na dostarczanie rozwiązań o niskiej wartości?
 • Jak uniknąć przykrych niespodzianek? Zawiedzionych oczekiwań odbiorców, zbyt późno wykrytych problemów integracyjnych, niskiej jakości, złej organizacji pracy, itd.?
 • Jak wyzwolić inicjatywę i zaangażowanie członków zespołu? ak systematycznie usuwać przeszkody spowalniające zespół, niszczące motywację lub wręcz powodujących odejście wartościowych członków zespołu?


Wyróżniki szkolenia

 • Trener pracuje na co dzień w roli Scrum Mastera
 • Trener posiada doświadczenie we wdrażaniu Scrum w organizacjach o dużej inercji

Program Szkolenia

Program jest ramą w jakiej możemy się poruszać merytorycznie - program dla konkretnego szkolenia dedykowanego ustalamy z grupą na podstawie analizy przed-szkoleniowej.

 1. Dlaczego krótkie cykle są podstawą skuteczności wszystkich metod Agile i jak je wykorzystać w Twojej sytuacji?
  1. Jak planować większe przedsięwzięcia by maksymalnie wykorzystać rytm Sprint’ów?
 2. Jak zaangażować odbiorców w formułowanie celów i tworzenie backlogu produktu?
  1. Jak uchwycić to na czym im najbardziej zależy w formie skwantyfikowanych miar wartości biznesowej i historyjek użytkownika wzbogaconych o przykłady lub wręcz zautomatyzowane testy akceptacyjne?
 3. Jak zweryfikować skuteczność zespołu, jakość tworzonych produktów i ich przydatność biznesową tworząc w każdym sprincie inkrement produktu, zbierając feedback na jego temat podczas przeglądu produktu (Sprintu) oraz zbierając dane na temat jego wykorzystania przez użytkowników końcowych?
 4. Jak stworzyć środowisko, w którym interdyscyplinarny zespół może wziąć wspólną odpowiedzialność za osiągane cele?
  1. Jak wykorzystać retrospekcje by ułatwić zespołowi samodzielne doskonalenie metod pracy i sprint po sprincie osiągać coraz lepsze wyniki?


Pobierz program w formacie PDF

Trenerzy

Poznaj ekspertów, którzy mogą poprowadzić Twoje szkolenie.

Materiały związane ze szkoleniem

Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.

Zamów szkolenie

Imię i nazwisko:
Firma:
E-mail:
Nr tel:
Temat:
Wiadomość:

Jeżeli preferujesz osobisty kontakt to zawsze możesz zadzwonić.

Iwona Sobótka

Koordynatorka szkoleń


Twoje dane osobowe przetwarzamy, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Bottega It Minds Sławomir Sobótka. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się TUTAJ.