Marek Piechut

Trener JS

Motto: You aren't gonna need it! Start simple and grow from there.

Architekt; Propagator prostych rozwiązań; Programista - DevOps; Związany z React’em od 2014 roku. Od ponad 12 lat pracuję głównie w dużych projektach.

Bardzo często działam w roli tech lead’a, ale nie boję się pobrudzić rąk kodowaniem. Lubię dzielić się z zespołem wiedzą i doświadczeniem na temat budowania produktów. Uważam, że wiele projektów jest za bardzo skomplikowanych przez wprowadzanie niepotrzebnych bibliotek i wzorców w miejscach, gdzie nie przynosi to żadnej korzyści. Upraszczam systemy do minimum.

Na czym polega moja praca?

Jako trener lubię rozbierać skomplikowane koncepty na drobne i patrzeć jak w oczach uczestników szkolenia pojawia się błysk zrozumienia. Nigdy nie zostawiam niedopowiedzianych szczegółów. Zwracam się do podstaw, bo tam zawsze znajduje się zasady działania i wzorce.

Jako programista i architekt lubię proste i małe systemy tworzone w małych zespołach, które są odpowiedzialne za całość - od projektu architektury, przez programowanie, aż po deployment i utrzymanie. Takie systemy i takie zespoły staram się budować każdego dnia.

Specjalizacja trenera