Mikroserwisy ze Spring Cloud - koniec z teorią, kodujemy!

Kod: spring-coding
Kategoria: Spring Cloud
Forma: 100% warsztaty
Czas trwania: 1 dzień
Odbiorcy: developerzy, architekci
Zapisy: Indywidualne zamówienie i dopasowanie dla grupy.
Logistyka: W siedzibie klienta lub w innym dowolnym miejscu.

Unikatowa możliwość uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez samego twórcę narzędzi, który oprowadzi Was niejako od kuchni po architekturze i kodzie. Rok 2019, o mikroserwisach powiedziano już wszystko.

No właśnie, powiedziano… Może już wystarczy tych opowieści i wprowadzeń, a czas najwyższy coś zakodować? W trakcie tych warsztatów zobaczysz jak napisać mikroserwisy, które komunikują się ze sobą po różnych protokołach, dociągają konfigurację z systemu kontroli wersji, są monitorowane, skonteneryzowane i gotowe do wrzucenia na produkcję. Całość z wykorzystaniem stacka Spring Cloud i większej liczby technologii niż zmieści się na slajdach Twojego enterprise architekta.

Szanujemy Twój czas i lepiej żebyś go poświęcił na poznanie nowych technologii, a nie kodowanie CRUDów, dlatego pisanie kodu zostaw nam. Odpręż się, rób notatki, zadawaj pytania i obserwuj jak na Twoich oczach powstają kolejne mikroserwisy.

Nauczysz się w jaki sposób poprawnie skonfigurować projekty Spring Boot / Cloud tak, żeby nie kopiować losowych snippetów ze StackOverflow. Tak przygotowane aplikacje połączymy z przeróżnymi technologiami za pomocą modułów Spring Bootowych oraz Spring Cloudowych. Będziemy pracować m.in. z Spring Cloud Config, Spring Cloud Netflix, Consul, Zookeeper, OpenFeign, Spring Cloud LoadBalancer, Project Reactor, Spring WebFlux, Spring Cloud CircuitBreaker, Spring Cloud Bus, Spring Cloud Stream, RabbitMQ, Apache Kafka, Spring Cloud Gateway, Spring Cloud Sleuth, Micrometer, Prometheus, Grafana, Spring Cloud Kubernetes.

Formuła warsztatu to intensywna, jednodniowa praca nad kompletnym systemem, dlatego trener będzie demonstrował rozwiązania w formie interaktywnego live-demo, które będzie można sukcesywnie pobierać do wglądu i eksperymentów. Szkoda Waszego czasu na kodowanie razem z trenerem, niech on się męczy, a Wy obserwujcie i notujcie!

Wyróżniki szkolenia

 • Mocny nacisk na praktykę
 • Gotowy zrąb projektu do wykorzystania
 • Odskocznia od codzienności

Program Szkolenia

Program jest ramą w jakiej możemy się poruszać merytorycznie - program dla konkretnego szkolenia dedykowanego ustalamy z grupą na podstawie analizy przed-szkoleniowej.

 1. Spring Cloud vs Spring Boot
 2. start DOT spring DOT io
 3. Distributed configuration
  1. Spring Cloud Config
 4. HTTP
  1. Spring Cloud Netflix
  2. Consul
  3. Zookeeper
  4. OpenFeign
  5. Spring Cloud LoadBalancer
  6. Reactor
  7. WebFlux
  8. Spring Cloud CircuitBreaker
 5. Messaging
  1. Spring Cloud Bus
  2. Spring Cloud Stream
  3. RabbitMQ
  4. Apache Kafka
 6. API Gateway
  1. Spring Cloud Gateway
 7. Tracing
  1. Spring Cloud Sleuth
  2. OpenZipkin
 8. Monitoring
  1. Micrometer
  2. Prometheus
  3. Grafana
 9. Kontenery
  1. Docker
 10. Kubernetes
  1. Minikube
  2. Spring Cloud Kubernetes


Pobierz program w formacie PDF

Trenerzy

Poznaj ekspertów, którzy mogą poprowadzić Twoje szkolenie.

Materiały związane ze szkoleniem

Idea renesansowej pracowni - Bottegi zakłada nieustanną pracę jej członków i dzielenie się jej wynikami.

Zamów szkolenie

Imię i nazwisko:
Firma:
E-mail:
Nr tel:
Temat:
Wiadomość:

Jeżeli preferujesz osobisty kontakt to zawsze możesz zadzwonić.

Iwona Sobótka

Koordynatorka szkoleń


Twoje dane osobowe przetwarzamy, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Bottega It Minds Sławomir Sobótka. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się TUTAJ.